Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri denince akla: Parmak İzi okuyucu,Turnike Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri gelmektedir.
Geçiş Kontrol Sistemleri kişi veya grupların, sınırları daha önceden belirlenmiş noktaların çeşitli sistemlerle entegreli çalışan elektronik cihazlarla beraber kontrol mekanizmasını programla destekleyen sistemlerdir.Geçiş Kontrol Sistemlerinde kontrol noktası bazı durumlarda bir kapı, turnike, asansör, yemekhane, spor salonu, otopark bazı durumlarda de resmi bir kurumun ya da özel sektörde çalışan personellerin takibini, girişi veya geçişin sınırlandığı ve bariyerle belirtilmiş herhangi bir yer olabilir. 

Turnike Sistemleri

Turnike Sistemler tren, metro, metrobüs istasyonları, iskele girişleri, ticaret merkezleri, kampüs kapılarında, stadyumlar, okullar, devlet kurumları ve özel sektör kurumları ve endüstriyel alanlar gibi diğer yerlere giriş ve çıkışın etkin bir şekilde denetlenmesini ya da kontrol altına alınmasını sağlayan geçiş kontrol sistemleridir. 

Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri, basitçe, kişilere verdiğiniz bir kart ve bu kartı okuyarak kişinin/çalışanın/misafirin/aracın giriş, çıkış saatlerini kaydeden, ilgili kapı/bariyer/turnikenin açılmasını/kapanmasını sağlayan bir okuyucu sistemidir.

Parmak İzi Sistemleri

Parmak İzi Sistemi, kişinin kimliğini oluşturan ve kimliğe göre giriş çıkış izni veren sistemdir. Bu sistemler güvenliği en yüksek seviyede tutarlar. Parmak izi ile giriş veya çıkış sağlayan kişinin bilgileri kayıt altında tutulur ve kullanılan yazılım sayesin de bilgisayara kayıt edilir. Parmak izi sistemlerinin en önemli avantajı ise yanınız da herhangi bir kart taşımanıza veya giriş çıkış yaparken imza atma gibi işlemler yapmanıza gerek yoktur.

Geçiş Kontrol Sistemleri Avantajları

 

  • Güvenli geçiş imkanı sağlar.
  • Giriş ve çıkışların belli bir düzen ve disiplinde yapılabilmesi.
  • İstenmeyen veya yetkisiz kişi veya kişilerin girişlerinin engellenmesi.
  • Estetik görünümleri ve sağlamlıkları ile farklı özelliklere sahip birçok mekanda rahatlıkla kullanılabilirler.
  • Kapı, turnike ve bariyer gibi sistemlere entegre edilebilirler.
  • Uygun fiyat avantajı.
  • Herhangi bir yazılım desteğine ihtiyaç duyulmadan kullanılabilirler.
  • Geçiş kontrol yazılımı ile kullanıldıklarında yetkilendirme (saat ve gün yetkisi) ve raporlama işlemleri yapılabilir.